"Haberdar olun, hazırlıksız yakalanmayın!"

Türkiye Geneli

Raporlar Türkiye Geneli | Adana | Afyonkarahisar | Ankara | Antalya | Diyarbakır | Elazığ | Erzurum | Eskişehir | İstanbul | İzmir | Kayseri | Konya | Samsun | Trabzon | Van


Başlangıç Periyodu: 28.05.2017-18:00 Bitiş Periyodu: 29.05.2017-18:00

Yayın Tarihi: 28.05.2017 Yayın No: 444

Akşam Yurtta Hava Gece Yurtta Hava Sabah Yurtta Hava Öğleden Sonra Yurtta Hava

METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara'nın güneyi, Ege, İç Anadolu'nun kuzeyi ve batısı, Karadeniz'in iç kesimleri ve Doğu Anadolu'nun kuzeyi ile Sakarya, Isparta, Burdur, Antalya'nın iç batı kesimleri, Sivas, Ordu, Bingöl, Muş, Bitlis ve Van çevrelerinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Bilecik, Kütahya, Eskişehir, Bolu çevreleri ile Bursa'nın güneyi, Afyonkarahisar ve Uşak'ın kuzeyinde kuvvetli, Manisa çevreleri, Balıkesir'in güneydoğusu, Kütahya'nın kuzeyi ile Aydın, İzmir ve Muğla'nın iç kesimlerinde çok kuvvetli olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: İç ve doğu bölgelerde 3 ila 5 derece artacağı diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Batı ve kuzey bölgelerde kuzey ve kuzeydoğu yönlerden, diğer yerlerde güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, pazartesi günü Marmara'nın güneybatısında kuvvetlice 30-50 Km/sa), Doğu Anadolu'nun doğusunda kuvvetli (30-60 Km/sa) esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Batı bölgelerimizin iç kesimlerinde beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların 29.05.2017 pazartesi günü ; Bilecik, Kütahya, Eskişehir, Bolu çevreleri ile Bursa'nın güneyi, Afyonkarahisar ve Uşak'ın kuzeyinde kuvvetli (21-50 mm), Manisa çevreleri, Balıkesir'in güneydoğusu, Kütahya'nın kuzeyi ile Aydın, İzmir ve Muğla'nın iç kesimlerinde çok kuvvetli (51-75 mm) olması beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (su baskını, ani sel, ulaşımda aksamalar, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar v.b.) dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI : Rüzgarın 29.05.2017 pazartesi günü Doğu Anadolu'nun doğusunda güneybatı yönlerden kuvvetli (30-60 Km/sa) eseceği tahmin edildiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara (Soba zehirlenmesi, ulaşımda aksamalar vb.) karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı yer yer çok bulutlu, yarın (pazartesi) bölgenin güney kesimlerinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların ; 29.05.2017 pazartesi günü Bilecik çevreleri ile Bursa'nın güneyinde kuvvetli (21-50 mm), Balıkesir'in güneydoğusunda çok kuvvetli (51-75 mm) olması bekleniyor. Rüzgarın ; yarın bölgenin güneybatısında kuzeydoğu yönlerden kuvvetlice (30-50 Km/sa) eseceği tahmin ediliyor.

BURSA 14°C, 23°C

Parçalı yer yer çok bulutlu, yarın (pazartesi) aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların ; yarın (pazartesi) güneyinde kuvvetli olması bekleniyor.

EDİRNE 14°C, 26°C

Parçalı bulutlu

ISTANBUL 16°C, 24°C

Parçalı bulutlu

SAKARYA 15°C, 22°C

Parçalı yer yer çok bulutlu, yarın (pazartesi) öğle saatlerinden sonra aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

EGE

Parçalı yer yer çok bulutlu, bölge genelinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların ; 29.05.2017 pazartesi günü Afyonkarahisar ve Uşak'ın kuzeyinde kuvvetli (21-50 mm), Manisa çevreleri, Kütahya'nın kuzeyi ile Aydın, İzmir ve Muğla'nın iç kesimlerinde yer yer çok kuvvetli (51-75 mm) olması bekleniyor.

A.KARAHISAR 9°C, 18°C

Parçalı yer yer çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların ; yarın (pazartesi) kuzeyinde kuvvetli (21-50 mm) olması bekleniyor.

AYDIN 16°C, 26°C

Parçalı yer yer çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların ; yarın (pazartesi) iç kesimlerinde yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor.

IZMIR 16°C, 24°C

Parçalı yer yer çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların ; yarın (pazartesi) iç kesimlerinde yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor.

MANISA 14°C, 24°C

Parçalı yer yer çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların ; yarın (pazartesi) yer yer çok kuvvetli olması bekleniyor.

AKDENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, Isparta ve Burdur çevreleri ile Antalya'nın iç batı kesimlerinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ADANA 16°C, 30°C

Parçalı bulutlu

ANTALYA 17°C, 23°C

Parçalı ve çok bulutlu, batı iç kesimleri aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı

HATAY 14°C, 28°C

Parçalı bulutlu

KAHRAMANMARAŞ 15°C, 29°C

Parçalı bulutlu

İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin kuzeyi, batısı ve Yozgat çevreleri ile bu akşam ilk saatlerde Sivas çevrelerinin aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; 29.05.2017 pazartesi günü öğle saatlerinden sonra Eskişehir çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

ANKARA 11°C, 21°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (pazartesi) öğle saatlerinden itibaren aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı

ESKİŞEHİR 11°C, 18°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın (pazartesi) öğle saatlerinden sonra yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

KAYSERİ 7°C, 24°C

Parçalı bulutlu

KONYA 9°C, 23°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı

BATI KARADENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, bölgenin iç kesimlerinin aralıklı ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; 29.05.2017 pazartesi günü Bolu çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

BARTIN 10°C, 22°C

Parçalı bulutlu

BOLU 9°C, 18°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; yarın (pazartesi) yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

DÜZCE 14°C, 23°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın öğle saatlerinden sonra hafif sağanak yağışlı

ZONGULDAK 12°C, 19°C

Parçalı bulutlu

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı yer yer çok bulutlu, iç kesimleri ile bu akşam saatlerinde Ordu çevrelerinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

AMASYA 12°C, 28°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

SAMSUN 13°C, 20°C

Parçalı ve çok bulutlu

TOKAT 12°C, 25°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı

TRABZON 14°C, 19°C

Parçalı ve çok bulutlu

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (pazartesi) kuzey kesimleri ile Bingöl, Muş, Bitlis ve Van çevrelerinin aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın ; yarın (pazartesi)bölgenin doğusunda güneybatı yönlerden kuvvetli (30-60 Km/sa) eseceği tahmin ediliyor.

ARDAHAN 5°C, 20°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (pazartesi) aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ELAZIĞ 10°C, 29°C

Parçalı bulutlu

ERZURUM 5°C, 21°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (pazartesi) aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

KARS 4°C, 20°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

DIYARBAKIR 12°C, 31°C

Parçalı bulutlu

GAZİANTEP 13°C, 29°C

Parçalı ve az bulutlu

SIIRT 17°C, 31°C

Parçalı bulutlu

ŞANLIURFA 17°C, 33°C

Parçalı ve az bulutlu

DENİZLERDE HAVA

Fırtına beklenmiyor.

KARADENİZ

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, Rüzgar: Batı Karadeniz'de doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), Doğu Karadeniz'de batı ve kuzeybatıdan 2 ila 4 (20-40 km/sa), yarın (Pazartesi) sabah saatlerinden itibaren batısı doğudan 5 (40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, batısı 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi..

MARMARA

Hava Durumu: Parçalı yer yer çok bulutlu, yarın (Pazartesi) sabah saatlerinden itibaren güneyi sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), gece saatlerinde 6 (50 km/sa) kuvvetinde; Dalga: 1,0 ila 2,0m, gece saatlerinde güneyi yer yer 1,5 ila 2,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

EGE

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Pazartesi) öğle saatlerinden sonra güneyi kuvvetli olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/sa), Güney Ege'de kuzey ve kuzeybatıdan, yarın (Pazartesi) sabah saatlerinde güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa), kuzeyi kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, kuzeyi 1,5 ila 2,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta; kuvvetli yağış anında zayıf.

AKDENİZ

Hava Durumu: Parçalı bulutlu, batısı yarın (Pazartesi) sabah saatlerinden itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz'de batı ve kuzeybatıdan, batısı ile yarın (Pazartesi) sabah saatlerinde geneli güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa), Doğu Akdeniz'de batı ve güneybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, doğusu 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, zamanla çok bulutlu, yarın (Pazartesi) öğle saatlerinden sonra sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı ve güneybatıdan 4 ila 6 (30-50 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: İyi, yağış anıda orta.