"Haberdar olun, hazırlıksız yakalanmayın!"

Türkiye Geneli

Raporlar Türkiye Geneli | Adana | Afyonkarahisar | Ankara | Antalya | Diyarbakır | Elazığ | Erzurum | Eskişehir | İstanbul | İzmir | Kayseri | Konya | Samsun | Trabzon | Van


Başlangıç Periyodu: 25.09.2017-18:00 Bitiş Periyodu: 26.09.2017-18:00

Yayın Tarihi: 25.09.2017 Yayın No: 804

Akşam Yurtta Hava Gece Yurtta Hava Sabah Yurtta Hava Öğleden Sonra Yurtta Hava

METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

Yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemizin kuzey kesimlerinin parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara'nın batısı ve güneyi, Kütahya, Osmaniye, Hatay'ın kuzey kıyıları, Kahramanmaraş'ın batı kesimleri, Ankara, Eskişehir, Niğde, Kayseri, Sivas, Gümüşhane, Bayburt, Erzurum, Erzincan ve Tunceli çevrelerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer yerlerin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların ; Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ çevrelerinde kuvvetli (21-50 Kg/m2), Kırklareli'nin doğu kesimlerinde yer yer çok kuvvetli (51-75 Kg/m2) olması bekleniyor.

HAVA SICAKLIĞI: Önemli bir değişiklik olmayacağı ve mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle kuzey ve kuzeydoğu, zamanla Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara, Kuzey Ege, Batı Akdeniz ile Batı Karadeniz kıyılarında kuvvetli (30-60 Km/sa) esmesi bekleniyor.

UYARILAR

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI : Yağışların ; Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ çevrelerinde kuvvetli (21-50 Kg/m2), Kırklareli'nin doğu kesimlerinde yer yer çok kuvvetli (51-75 Kg/m2) olması beklendiğinden meydana gelebilecek ani sel, su baskını, yıldırım düşmesi ve yağış anında kuvvetli rüzgar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, Trakya, bu akşam ilk saatlerde Bilecik çevreleri ile yarın (salı) bölgenin batısı ve güneyinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Trakya'da yer yer kuvvetli (21-50 Kg/m2), Kırklareli'nin doğusunda çok kuvvetli (51-75 Kg/m2) olması bekleniyor. Rüzgarın kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli (40-60 km/sa) olarak eseceği tahmin ediliyor.

BALIKESİR 15°C, 28°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (salı) öğle saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

BURSA 15°C, 27°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (salı) öğle saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

İSTANBUL 20°C, 25°C

Parçalı ve çok bulutlu, yarın (salı) öğle saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

KIRKLARELİ 17°C, 23°C

Parçalı ve çok bulutlu, sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların, doğusunda çok kuvvetli olmak üzere il genelinde zaman zaman kuvvetli olması bekleniyor.

EGE

Az bulutlu ve açık, iç kesimlerinin yer yer parçalı ve çok bulutlu, Kütahya çevrelerinin bu akşam ilk saatlerde ve yarın (salı) öğle saatlerinden sonra hafif sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın kuzey kıyılarında kuzeydoğu yönlerden kuvvetlice (30-50 Km/sa) esmesi bekleniyor.

A.KARAHISAR 14°C, 24°C

Parçalı yer yer çok bulutlu

DENİZLİ 18°C, 29°C

Parçalı yer yer çok bulutlu

IZMIR 17°C, 27°C

Az bulutlu ve açık

MANISA 16°C, 28°C

Parçalı yer yer çok bulutlu

AKDENİZ

Parçalı ve az bulutlu, iç kesimlerinin yer yer çok bulutlu, yarın (salı) öğle saatlerinden sonra Osmaniye çevreleri, Hatay'ın kuzey kıyıları ve Kahramanmaraş'ın batı kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın güneybatı kıyılarında kuzeybatı yönlerden yer yer kuvvetli (40-60 Km/sa) esmesi bekleniyor.

ADANA 21°C, 32°C

Parçalı yer yer çok bulutlu

ANTALYA 22°C, 28°C

Parçalı ve az bulutlu

HATAY 20°C, 30°C

Parçalı yer yer çok bulutlu, yarın (salı) öğle saatlerinden sonra kuzey kıyıları sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı

ISPARTA 9°C, 25°C

Parçalı yer yer çok bulutlu

İÇ ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu, zamanla kuzeyi yer yer çok bulutlu kuzeybatı kesimlerinin, bu akşam ilk saatlerde Eskişehir çevrelerinin, yarın (salı) öğle saatlerinden sonra Ankara, Eskişehir, Niğde, Kayseri ve Sivas çevrelerinin hafif sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ANKARA 16°C, 27°C

Parçalı yer yer çok bulutlu, yarın (salı) öğle saatlerinden sonra hafif sağanak yağışlı

CANKIRI 10°C, 27°C

Parçalı yer yer çok bulutlu

ESKİŞEHİR 12°C, 24°C

Parçalı yer yer çok bulutlu, bu akşam ilk saatlerde ve yarın (salı) öğle saatlerinden sonra hafif sağanak yağışlı

KARAMAN 11°C, 27°C

Parçalı ve az bulutlu

BATI KARADENİZ

Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın ; kıyı kesimlerinde kuzeydoğu yönlerden yer yer kuvvetli (30-60 Km/sa) esmesi bekleniyor.

BOLU 9°C, 25°C

Parçalı bulutlu

DÜZCE 15°C, 27°C

Parçalı bulutlu

KASTAMONU 10°C, 25°C

Parçalı bulutlu

ZONGULDAK 17°C, 24°C

Parçalı bulutlu

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Parçalı yer yer çok bulutlu yarın (salı) öğle saatlerinden sonra Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinin hafif sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

AMASYA 15°C, 27°C

Az bulutlu, zamanla parçalı bulutlu

GİRESUN 19°C, 23°C

Parçalı yer yer çok bulutlu

SAMSUN 20°C, 23°C

Parçalı bulutlu

TRABZON 20°C, 25°C

Parçalı yer yer çok bulutlu

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu, zamanla kuzey kesimlerinin yer yer çok bulutlu, yarın (salı) öğle saatlerinden sonra Erzurum, Erzincan ve Tunceli çevrelerinin hafif sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ELAZIĞ 12°C, 31°C

Parçalı ve yer yer çok bulutlu

ERZURUM 8°C, 24°C

Parçalı yer yer çok bulutlu, yarın (salı) öğle saatlerinden sonra hafif sağanak yağışlı

HAKKARİ 15°C, 27°C

Parçalı ve az bulutlu

KARS 7°C, 26°C

Parçalı ve yer yer çok bulutlu

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

DIYARBAKIR 16°C, 33°C

Parçalı ve az bulutlu

GAZİANTEP 19°C, 31°C

Parçalı ve az bulutlu

SIIRT 20°C, 32°C

Parçalı ve az bulutlu

ŞANLIURFA 23°C, 34°C

Parçalı ve az bulutlu

DENİZLERDE HAVA

Yarın (Salı) öğle saatlerinden sonra Kaş-Finike arasında fırtına; Batı Karadeniz'in doğusunda fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, Batı Karadeniz'in batısı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Karadeniz'de doğu ve kuzeydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/sa), yarın (Salı) öğle saatlerinden sonra doğusu 7 (60 km/sa), Doğu Karadeniz'de doğu ve kuzeydoğudan, akşam saatlerinde batısı güneydoğudan 2 ila 4 (10-30km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, batısı 1,5 ila 2,5m, yarın (Salı) öğle saatlerinden sonra doğusu yer yer 2,0 ila 3,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta. Görüş: İyi, yağış anında orta.

MARMARA

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, yarın (Salı) öğle saatlerinden sonra kuzeybatısı kuvvetli olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: Doğu ve kuzeydoğudan 4 ila 6 (30-50 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi; yağış anında orta; kuvvetli yağış anında zayıf.

EGE

Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, kuzeyi yer yer çok bulutlu sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: Kuzey Ege'de kuzey ve kuzeydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), yarın (Salı) sabah saatlerinde yer yer 4 ila 6 (30-50 km/sa), Güney Ege'de kuzey ve kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

AKDENİZ

Hava Durumu: Parçalı ve az bulutlu, doğusu yer yer çok bulutlu, yarın (Salı) öğle saatlerinden sonra İskenderun Körfezi sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, Rüzgar: Batı Akdeniz'de batı ve güneybatıdan, batısı batı ve kuzeybatıdan 3 ila 5 (20-40 km/sa), yarın (Salı) sabah saatlerinde batısı batıdan 5 ila 7 (40-60), öğle saatlerinden sonra 8 (75 km/sa), Doğu Akdeniz'de batı ve güneybatıdan 2 ila 4 (10-30 km/sa), yarın (Salı) sabah saatlerinde 3 ila 5 (20-40 km/sa), öğle saatlerinden sonra batısı 6 (50 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, Batı Akdeniz'in batısı 2,0 ila 3,0m, yarın (Salı) öğle saatlerinden sonra 3,5 ila 4,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta; fırtına anında zayıf.

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu, Rüzgar: Güney ve güneybatıdan, yarın (Salı) öğle saatlerinde kuzeydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,50m, Görüş: İyi.