Türkiye Geneli

Türkiye Geneli Adana Afyonkarahisar Ankara Antalya Diyarbakır Elazığ Erzurum Eskişehir İstanbul İzmir Kayseri Konya Samsun Trabzon Van


Hava Durumunu Paylaş:

Başlangıç Periyodu: 15.12.2018-06:00 Bitiş Periyodu: 16.12.2018-06:00

Yayın Tarihi: 15.12.2018 Yayın No: 1045

Sabah Yurtta Hava Öğleden Sonra Yurtta Hava Akşam Yurtta Hava  Gece Yurtta Hava

METEOROLOJİK GÖRÜNÜM

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; Ülkemiz genelinin parçalı ve çok bulutlu, Trakya, Ege, Batı Akdeniz ile Ankara ve Trabzon çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; genellikle yağmur ve sağanak, Antalya'nın batı ilçelerinde kuvvetli (21-50 kg/m2) olması bekleniyor. Kuzey, iç ve doğu bölgelerde sis ve pus hadisesiyle birlikte sabah saatlerinden sonra iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor.

HAVA SICAKLIĞI: Ülkemizin kuzey, iç ve batı kesimlerinde 2 ila 4 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor.

RÜZGAR: Genellikle doğu ve güneydoğu yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette eseceği tahmin ediliyor.

UYARILAR

BUZLANMA VE DON UYARISI: Bu sabah ve gece saatlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI: Gece saatlerinden sonra Antalya'nın batı ilçelerinde kuvvetli yağış beklendiğinden meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı (yıldırım, ani sel, su baskını, deniz üzerinde hortum oluşma riski) dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

BÖLGELERİMİZDE HAVA

MARMARA

Parçalı ve çok bulutlu, Trakya çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde sabah saatlerinden itibaren yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

BURSA °C, 15°C

Parçalı ve çok bulutlu

ISTANBUL °C, 13°C

Parçalı ve çok bulutlu

KIRKLARELI °C, 14°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

SAKARYA °C, 16°C

Parçalı ve çok bulutlu

EGE

Çok bulutlu, Kıyı Ege ile gece saatlerinden sonra bölge genelinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin iç kesimlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

A.KARAHISAR °C, 9°C

Çok bulutlu,sabah saatlerinde ve gece saatlerinden sonra yağmur ve sağanak yağışlı

IZMIR °C, 16°C

Çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı

KÜTAHYA °C, 9°C

Çok bulutlu

MANISA °C, 14°C

Çok bulutlu, gece saatlerinden sonra yağmur ve sağanak yağışlı

AKDENİZ

Parçalı ve çok bulutlu, batısının aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; gece saatlerinden sonra Antalya'nın batı ilçelerinde kuvvetli (21-50 kg/m2) olması bekleniyor. Göller yöresinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

ADANA °C, 17°C

Parçalı ve çok bulutlu

ANTALYA °C, 15°C

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; gece saatlerinden sonra batı ilçelerde kuvvetli (21-50 kg/m2) olması bekleniyor

HATAY °C, 17°C

Parçalı ve çok bulutlu

ISPARTA °C, 10°C

Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerinden itibaren yağmur ve sağanak yağışlı

İÇ ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde Ankara çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde yer yer sis ve pus hadisesiyle birlikte sabah saatlerinden sonra bölgenin kuzeydoğusunda buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ANKARA °C, 8°C

Çok bulutlu, sabah saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı

CANKIRI °C, 7°C

Çok bulutlu

ESKISEHIR °C, 9°C

Çok bulutlu

KAYSERİ °C, 8°C

Parçalı ve çok bulutlu

BATI KARADENİZ

Çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. İç kesimlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

BOLU °C, 8°C

Çok bulutlu

DÜZCE °C, 13°C

Çok bulutlu

KARABÜK °C, 11°C

Çok bulutlu

ZONGULDAK °C, 15°C

Çok bulutlu

ORTA ve DOĞU KARADENİZ

Çok bulutlu, sabah saatlerinde Trabzon çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. İç kesimlerinde yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

AMASYA °C, 10°C

Çok bulutlu

GİRESUN °C, 15°C

Çok bulutlu

SAMSUN °C, 16°C

Çok bulutlu

TRABZON °C, 16°C

Çok bulutlu, sabah saatlerinde yağmur ve sağanak yağışlı

DOĞU ANADOLU

Parçalı ve çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Bölge genelinde yer yer sis ve pus hadisesiyle birlikte sabah saatlerinden sonra buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ELAZIĞ °C, 6°C

Parçalı ve çok bulutlu

ERZURUM °C, -1°C

Parçalı ve çok bulutlu

HAKKARİ °C, 8°C

Parçalı ve çok bulutlu

KARS °C, 0°C

Parçalı ve çok bulutlu

GÜNEYDOĞU ANADOLU

Parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Kuzeydoğusunda yer yer sis ve pus hadisesi bekleniyor.

ADIYAMAN °C, 12°C

Parçalı bulutlu

DIYARBAKIR °C, 11°C

Parçalı bulutlu

GAZIANTEP °C, 12°C

Parçalı bulutlu

KİLİS °C, 13°C

Parçalı bulutlu

DENİZLERDE HAVA

Orta Karadeniz ile Akdeniz’de fırtınamsı rüzgar bekleniyor.

KARADENİZ

Hava Durumu: Parçalı bulutlu, Rüzgâr: Doğu ve güneydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), kuzeyinde 4 ila 6 (30-50km/sa), akşam saatlerinden sonra Orta Karadeniz’de 5 ila 7 (40-60km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,0 ila 2,0m, zamanla Batı ve Orta Karadeniz’de 2,0 ila 3,0m, Görüş: İyi.

MARMARA

Hava Durumu: Çok bulutlu, gece saatlerinden sonra puslu, Rüzgâr: Doğu ve güneydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa), ilk saatlerde yer yer 3 ila 5 (20-40km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,5 ila 1,5m, Görüş: İyi, pus anında orta.

EGE

Hava Durumu: Çok bulutlu, aralıklı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı; Rüzgar: Güney ve güneydoğudan 4 ila 6 (30-50km/sa) kuvvetinde, Dalga: 1,5 ila 2,5m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

AKDENİZ

Hava Durumu: Parçalı bulutlu, batısı sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı; Rüzgâr: Doğu ve güneydoğudan 3 ila 5 (20-40 km/sa), öğle saatlerinden sonra batısında, akşam saatlerinden sonra doğusunda 5 ila 7 (40-60 km/sa) kuvvetinde Dalga: 1,0 ila 2,0m, zamanla 2,0 ila 3,0m, Görüş: İyi, yağış anında orta.

VAN GÖLÜ

Hava Durumu: Parçalı ve çok bulutlu, gece ve sabah saatlerinde sisli, Rüzgâr: Doğu ve güneydoğudan 2 ila 4 (10-30 km/sa) kuvvetinde, Dalga: 0,25 ila 0,5m, Görüş: İyi, sis anında zayıf.